Urząd Skarbowy

16 stycznia 2021

Czym zajmuje się Urząd Skarbowy?

Każdy przedsiębiorca prowadzący firmę nie uniknie spotkania z pracownikami Urzędu Skarbowego. Urząd Skarbowy to bowiem instytucja, która nie tylko przyjmuje deklaracje podatników, ale również może kontrolować przedsiębiorców, czy wywiązują się ze swoich obowiązków związanych z prowadzeniem firmy. I prawdę mówiąc, często na tym się skupia.

Dlatego bardzo ważne jest, aby prawidłowo prowadzić księgowość firmy i prawidłowo rozliczać podatki.

W czym może pomóc Państwu nasze biuro rachunkowe?

Nasze biuro rachunkowe może pomóc w wypełnianiu i składaniu deklaracji podatkowych oraz stosownych oświadczeń do Urzędu Skarbowego, ale przede wszystkim poprowadzić prawidłowo księgowość zgodnie z przepisami.

Prowadząc duże czy też małe przedsiębiorstwo często nie wystarcza nam czasu na załatwianie spraw urzędowych, co może wiązać się z późniejszymi problemami. Dlatego właśnie my się tym zajmiemy w Twoim imieniu, bo dzięki naszemu doświadczeniu i fachowej wiedzy możesz spać spokojnie, nie martwiąc się o sprawy związane z podatkami czy rozliczeniami z Urzędem Skarbowym w Chorzowie, w Katowicach i w innych miastach ościennych.

Nasze biuro również reprezentuje Twoją firmę w czasie kontroli z Urzędem Skarbowym. Ty udzielasz nam pełnomocnictwa, a my przejmujemy dowodzenie. Jednak, aby urząd mógł dokonać kontroli, wcześniej wysyła zawiadomienie o wszczęciu postępowania. W szczególnych przypadkach urząd przychodzi bez zapowiedzi. Ostatnimi czasami kontrole często przeprowadzane są zdalnie.

Nie masz głowy do załatwiania formalności?

Wystarczy, że skorzystasz z naszej pomocy. Biuro rachunkowe zna wszystkie bieżące przepisy, wypełni za Ciebie niezbędne formularze, ale również wyręczy cię podczas wizyt w Urzędzie Skarbowym. Jako Twój pełnomocnik możemy reprezentować Twoja firmę we wszystkich kwestiach związanych ze składaniem deklaracji podatkowych.

Świadczymy także usługę prowadzenia spraw kadrowo-płacowych. Polegają one na prowadzeniu akt pracowników oraz sporządzaniu list wynagrodzeń. Informujemy płatnika o podatkach związanych z zatrudnieniem (PIT-4, PIT-11). Zawarcie z naszym biurem rachunkowym umowy związanej z prowadzeniem ksiąg podatkowych czy wielu innych spraw związanych z Urzędem Skarbowym jest doskonałym rozwiązaniem. Nie tylko w kwestii ekonomicznej. To przede wszystkim wsparcie w zakresie kontaktów z organami podatkowymi.

Jeśli zatem zależy Państwu na fachowym i doświadczonym biurze rachunkowym zapraszamy do kontaktu.
Nic tak nie ułatwia życia i prowadzenia firmy jak CUDOWNA KSIĘGOWA 🙂

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This